You are here

Náš pivovar

Náš pivovar

 • Návštěvnické centrum - Radegastova svatyně
 • Cylindrokónické tanky
 • Výroba sladu
 • Stáčírna lahvového a sudového piva
 • Ležácké sklepy
 • Varna Jaromíra Franzla
 • ochutnávka
PROHLÍDKA PIVOVARU RADEGAST

TRASA PROHLÍDKY

NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM - RADEGASTOVA SVATYNĚ

Prohlídka pivovaru Radegast začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni s interaktivní expozicí. Zde vás seznámíme s historií piva Radegast a jeho propojením s životem v regionu, kultem boha Radegasta a čistou beskydskou přírodou, která dává pivu Radegast základ v podobě vynikající vody z Morávky.

CYLINDROKÓNICKÉ TANKY

Z Návštěvnického centra vyrazíte na prohlídku vlastní výroby. Nejprve projdete pod obřími cylindrokónickými tanky, v nichž probíhá hlavní kvašení piva Radegast.

VÝROBA SLADU

Jednu z hlavních surovin – slad – si v pivovaru Radegast vyrábíme sami. Tento proces trvá několik dní, proto vám výrobu sladu představíme v krátkém filmu na velkoplošné obrazovce přímo před budovou sladovny.

STÁČÍRNA

Následuje zastávka ve stáčírně pivovaru Radegast - v jedné z nejmodernějších, plně automatizovaných linek na stáčení ve střední Evropě s kapacitou 50 tisíc lahví za hodinu. Z provozních důvodů bohužel není možné garantovat, že v době prohlídek budou stáčecí linky plně v provozu. Nicméně na videoprojekci si všechny úseky plnění lahví budete moci detailně prohlédnout.

LEŽÁCKÉ SKLEPY

Ze speciální místnosti připomínající ležácký sud můžete nahlédnout do ležáckého sklepa, kam přichází tzv. mladé pivo z kvasných cylindrokónických tanků. V ležáckém sklepě pivo dokvašuje a zraje.

VARNA JAROMÍRA FRANZLA

Další kroky vás zavedou do varny – samého srdce pivovaru, kde se pivo Radegast vaří. Tady uvidíte pivovarské pstruhy dohlížející na to, že voda z Morávky má výbornou kvalitu. Právě beskydská voda je totiž klíčovou surovinou pro vaření Radegastu, společně s žateckým chmelem z Tršicka a sladem z vlastní sladovny.

OCHUTNÁVKA

 

PRAKTICKÉ INFORMACE:

 • Délka prohlídky: 120 min.
 • Kapacita ve skupině: min. 10 osob, maximálně 40 osob
 • Prohlídku pivovaru Radegast lze absolvovat pouze s průvodcem v českém, anglickém, německém nebo polském jazyce.
 • Náročnost prohlídky je střední – nutno zdolat schody.
 • Prohlídka zahrnuje ochutnávku správně hořkého piva Radegast nebo nealkoholického piva Birell dle volby návštěvníka. Ochutnávka je podávána pouze starším 18 let.
 • Návštěvní řád
 • Vzhledem k tomu, že se jedná o potravinářský průmysl, případné zastavení provozu z důvodů sanitací je běžnou součástí našeho provozu.

PRAVIDLA NÁVŠTĚVY PIVOVARU RADEGAST PRO NEZLETILÉ:

 • Bez doprovodu odpovědné osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. rodiče, učitele, průvodce) mohou nezletilí návštěvníci absolvovat v pivovaru Radegast pouze prohlídku pivovarnictví.
 • Pokud nezletilé návštěvníky doprovází odpovědná osoba starší 18 let plně způsobilá k právním úkonům (např. rodič, učitel, průvodce, vedoucí skupiny) akceptujeme, že za nezletilého návštěvníka či skupinu návštěvníků přebírá odpovědnost tato odpovědná osoba a rozhodnutí o tom, jaký prohlídkový okruh s nezletilým/i navštíví, ponecháváme na této odpovědné osobě.
PROHLÍDKOVÁ TRASA PRO NEZLETILÉ

Exkurze pivovarnictví

Prohlídková trasa pro nezletilé

Tento prohlídkový okruh je svým zaměřením určen především pro nezletilé návštěvníky pivovaru a pro školní skupiny.

Tato prohlídka nabízí plnohodnotný zážitek z pivovaru z jiného úhlu pohledu. Nezavede návštěvníky do provozů přímo spojených s výrobou a také neobsahuje prezentaci výrobního procesu piva, prohlídku stáčírny a varny Jaromíra Franzla. Místo toho se návštěvníci seznámí se širšími souvislostmi pivovarnictví jako slavného odvětví českého průmyslu a poznají, jakou roli v tomto odvětví hraje pivovar Radegast v Nošovicích. Dozví se, jaká řemesla byla s pivovarnictvím spojena, a seznámí se více s historií regionu a obce Nošovice.

Trasa prohlídky Pivovarnictví:

Prohlídka Pivovarnictví začíná v Návštěvnickém centru pivovaru úvodním filmem o regionu a pokračuje vyprávěním legendy o pohanském bohu Radegastovi. Další část prohlídky je věnována obci Nošovice, její historii a řemeslům, které v minulosti k pivovarnictví patřily.

V návštěvnickém centru budou také návštěvníci seznámeni s širšími okolnostmi historie pivovarnictví na severní Moravě a v Nošovicích. V neposlední řadě bude představen program a aktivity Pivovaru Radegast zaměřené na ekologii. Během programu vyplňují návštěvníci Pracovní listy, odpovídají na otázky, s průvodcem si průběžně provádějí kontrolu správných odpovědí a nakonec si je odnesou na památku.

Praktické informace:

 • Délka prohlídky: 90 min.
 • Kapacita ve skupině: min. 10 osob, maximálně 40 osob
 • Prohlídku Pivovarnictví lze absolvovat pouze s průvodcem v českém jazyce.
 • Prohlídka nezahrnuje ochutnávku piva.

Pravidla návštěvy pivovaru Radegast pro nezletilé:

 • Pokud nezletilé návštěvníky doprovází odpovědná osoba starší 18 let plně způsobilá k právním úkonům (např. rodič, učitel, průvodce, vedoucí skupiny), akceptujeme, že za nezletilého návštěvníka či skupinu návštěvníků přebírá odpovědnost tato odpovědná osoba a rozhodnutí o tom, jaký prohlídkový okruh s nezletilým/i navštíví, ponecháváme na této odpovědné osobě.
OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVÍRACÍ DOBA V ROCE 2015:

ŘÍJEN – BŘEZEN
 • Otevírací doba Návštěvnického centra a Radegastova obchodu:
  úterý - sobota 10.00 – 16.00 hodin
  pondělí, neděle zavřeno
 • Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině:
  – sobota od 14.00 hodin
DUBEN – ZÁŘÍ
 • Otevírací doba Návštěvnického centra a Radegastova obchodu:
  pondělí zavřeno
  úterý - sobota 10.00 – 17.00 hodin
  neděle 10.00 – 14.00 hodin
 • Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině:
  – úterý, čtvrtek a sobota od 15.00 hodin
  – neděle od 11.00 hodin

 • Časy prohlídek si prosím ověřte na telefonním čísle +420 558 602 566.
   
Skupinové exkurze (nad 10 osob) v ČJ, AJ, PL realizujeme po telefonické nebo e-mailové rezervaci (min. 3 dny před prohlídkou). Individuální návštěvníky a menší skupiny lze také přiřadit k již rezervovaným prohlídkám konkrétní možnosti si ověřte na telefonním čísle +420 558 602 566.
Rezervace samostatné prohlídky je nutná minimálně 3 pracovní dny předem. Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 1/2 hodiny před koncem otevírací doby Návštěvnického centra.
Prohlídky mimo otevírací dobu Návštěvnického centra jsou možné na základě předchozí dohody za příplatek 50 Kč na osobu. Pro tyto objednané prohlídky je před exkurzí otevřen i Radegastův obchod.
REZERVUJTE SI PROHLÍDKU
VSTUPNÉ NA PROHLÍDKY
PROHLÍDKA PIVOVARU RADEGASTProhlídka v českém jazyceProhlídka v cizím jazyce *
Dospělí110 Kč130 Kč

Zvýhodněné vstupné

(děti od 6 let, studenti, senioři nad 70 let, TP, ZTP, držitelé Hostelové karty**)

65 Kč85 Kč
ZTP/P + 1 osoba jako průvodce0 Kč0 Kč
Školy50 Kč50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + min. 1 dítě)240 Kč280 Kč

Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu

50 Kč50 Kč
ZVÝHODNĚNÉ BALÍČKY S PROHLÍDKOU PIVOVARU
Prohlídka s občerstvením (1)

vstupné

+ cena občerstvení

vstupné

+ cena občerstvení

Prohlídka s dárkem – pivní sklenicí (2)

vstupné

+ 60 Kč

vstupné

+ 60 Kč

Prohlídka s dárkem – Pamětním listem (3)

vstupné

+ 30 Kč

vstupné

+ 30 Kč

PROHLÍDKA PIVOVARNICTVÍ - ÚSPĚŠNÉ ODVĚTVÍ ČESKÉHO PRŮMYSLU

Jednotné vstupné50 Kč
Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu50 Kč
Vstupné na prohlídky je uvedeno v Kč vč. DPH a je platné od 1.4.2015.

 

*Cizojazyčná prohlídka zahrnuje služby průvodce v dohodnutém cizím jazyce a cizojazyčnou mutaci expozice (ČJ, AJ, PL).
**Hostelová karta – Česká hostelová asociace je partnerem Návštěvnického centra a prohlídkové trasy Radegast a držitelé hostelové karty mají nárok na zvýhodněné vstupné dle ceníku. Vaši kartu prosím předložte při koupi vstupenky.
Získejte slevu na vstupném na prohlídku s BESKYDY CARD! Sleva je poskytována ze základní ceny (vstupné pro dospělé) a nevztahuje se na jinak již zlevněné vstupné.

ZVÝHODNĚNÉ BALÍČKY S PROHLÍDKOU PIVOVARU

Skupiny 10 a více osob si k posezení v degustační místnosti v závěru prohlídky můžou za zvýhodněnou cenu objednat studené nebo teplé občerstvení. Studené občerstvení je nutné objednat minimálně 2 dny předem, teplé minimálně 5 dní předem.
OBČERSTVENÍ K PROHLÍDCECena (Kč/osoba)

3 ks tenkých párků s hořčicí, chléb

(domácí výroba bez všech potravinářských ochucovadel a chemie)

60

Buřty na černém pivu, chléb (150g, buřty jsou domácí výroba bez všech potravinářských dochucovadel a chemie)

80

Obložená mísa (domácí výrobky -100g Svíčková v bránici a bůčková roláda, 50g uzené maso, 50g tlačenka, 50g sýry, 50g zelenina, pečivo)

120

Hovězí guláš Radegast , chléb (150g bezlepkový, neobsahuje mouku)

120

Pikantní grilovaná žebra, chléb, hořčice (350 g)

120

Obložená mísa SPECIÁL : (75g smažené řízečky, 75g vykostěné grilované koleno, 300g grilovaná žebra, kyselé okurky, beraní rohy, hořčice, čerstvá zelenina, 2 druhy pečiva)

190
Za zvýhodněnou cenu můžete pro Vaše klienty k prohlídce objednat originální pivní sklenici. Cena dárkové sklenice je 60 Kč.
Jako upomínku na absolvování prohlídky pivovaru Radegast si můžete pořídit speciální Pamětní list v několika jazykových mutacích, vystavený na jméno. Cena pamětního listu: 30 Kč.
PRONÁJEM PROSTOR PIVOVARU
Uvažujete o uspořádání firemní akce či akce pro Vaše klienty v netradičním prostředí s unikátní atmosférou a hledáte vysokou kvalitu technického zázemí a služeb?
V pivovaru Radegast Vám nabízíme k pronájmu prostory Návštěvnického centra.
V případě zájmu nás kontaktujte na
nebo
+420 558 602 566
a my Vám připravíme cenovou nabídku.

VYUŽIJTE:

 • Atraktivní prostory pro semináře, firemní prezentace, školení či soukromé akce
 • Výborné technické zázemí s konferenční audiovizuální technikou
 • Prostory s kapacitou až 50 osob k sezení, celkem až 100 osob
 • Kompletní zajištění a organizace Vaší akce
 • Kvalitní cateringové služby
 • Široký sortiment doplňkových služeb (hudba, květiny, dekorace, doprovodný program, prohlídky pivovaru, dárky, čepování piva)
Pro zpestření akce nabízíme nejen prohlídku pivovaru, kde se hosté seznámí s výrobou piva Radegast, ale jsme schopni zajistit i jiný doprovodný kulturní program dle Vašich požadavků.

NAŠE PŘEDNOSTI:

 • Unikátní prostředí
 • Přijatelné ceny
 • Dárky s logem Radegast (dárková prodejna přímo v areálu)
Parkování v areálu zdarma
JAK SE K NÁM DOSTANETE

Jak se k nám dostanete:

Pivovar Radegast najdete v Nošovicích, 25 km od Ostravy a 6 km od Frýdku-Místku.

Auto, autobus

Parkování je zdarma na parkovišti před areálem Návštěvnického centra Pivovaru Radegast po dobu trvání prohlídky.

Veřejná autobusová doprava

Veřejnou autobusovou dopravou se do Nošovic dostanete z Frýdku–Místku či Ostravy směr Morávka. Jízdní řády najdete na

http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/

Vlak

Vlakovými spoji dojedete přes Frýdek–Místek na nádraží do obce Dobrá. Odkud je to pěšky cca 20 minut (2 km) do pivovaru v Nošovicích.

http://jizdnirady.idnes.cz/vlaky/spojeni/

Pivovar Radegast

739 51 Nošovice

Česká republika

Kontakty pro rezervaci prohlídek:

E-mail:exkurze@radegast.cz

Tel:+420 558 602 566

Fax:+420 558 602 120

KAM NA PIVO PO PROHLÍDCE
akademie

HOSPŮDKA U BOBRA

Po prohlídce Pivovaru Radegast Vás zveme na výborně ošetřené pivo Radegast a skvělou kuchyni do Hospůdky u Bobra v Raškovicích!

Tým kuchařů pro Vás připraví tradiční česká jídla nebo vám uvaří podlemoderní gastronomie.

Při předložení vstupenky z daného kalendářního roku o absolvování exkurze pivovarem Radegast, obdržíte 1 pivo k jídlu zdarma.

Při předložení účtenky z Hospůdky u Bobra z daného kalendářního roku s konzumací v hodnotě minimálně 100Kč získáte 10% slevu na prohlídku Pivovaru Radegast.

VÍCE INFORMACÍ NA:

adresa: Raškovice 510, Raškovice
kontakt: 728 923 658