Náš pivovar

PROHLÍDKA PIVOVARU RADEGAST 

Trasa prohlídky

Návštěvnické centrum - Radegastova svatyně

Prohlídka pivovaru Radegast začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni s interaktivní expozicí. Zde vás seznámíme s historií piva Radegast a jeho propojením s životem v regionu, kultem boha Radegasta a čistou beskydskou přírodou, která dává pivu Radegast základ v podobě vynikající vody z Morávky.

Cylindrokónické tanky

Z Návštěvnického centra vyrazíte na prohlídku vlastní výroby. Nejprve projdete pod obřími cylindrokónickými tanky, v nichž probíhá hlavní kvašení piva Radegast.

Výroba sladu

Jednu z hlavních surovin – slad – si v pivovaru Radegast vyrábíme sami. Tento proces trvá několik dní, proto vám výrobu sladu představíme v krátkém filmu na velkoplošné obrazovce přímo před budovou sladovny.

Stáčírna

Následuje zastávka ve stáčírně pivovaru Radegast - v jedné z nejmodernějších, plně automatizovaných linek na stáčení ve střední Evropě s kapacitou 50 tisíc lahví za hodinu. Z provozních důvodů bohužel není možné garantovat, že v době prohlídek budou stáčecí linky plně v provozu. Nicméně na videoprojekci si všechny úseky plnění lahví budete moci detailně prohlédnout.

Ležácké sklepy

Ze speciální místnosti připomínající ležácký sud můžete nahlédnout do ležáckého sklepa, kam přichází tzv. mladé pivo z kvasných cylindrokónických tanků. V ležáckém sklepě pivo dokvašuje a zraje.

Varna Jaromíra Franzla

Další kroky vás zavedou do varny – samého srdce pivovaru, kde se pivo Radegast vaří. Tady uvidíte pivovarské pstruhy dohlížející na to, že voda z Morávky má výbornou kvalitu. Právě beskydská voda je totiž klíčovou surovinou pro vaření Radegastu, společně s žateckým chmelem z Tršicka a sladem z vlastní sladovny.

Ochutnávka

praktické informace:

Pravidla návštěvy pivovaru Radegast pro nezletilé:

 • Délka prohlídky:120 min.
 • Kapacita ve skupině: min. 10 osob, maximálně 40 osob
 • Prohlídku pivovaru Radegast lze absolvovat pouze s průvodcem v českém, anglickém, německém nebo polském jazyce.
 • Náročnost prohlídky je střední – nutno zdolat schody.
 • Prohlídka zahrnuje ochutnávku správně hořkého piva Radegast nebo nealkoholického piva Birell dle volby návštěvníka. Ochutnávka je podávána pouze starším 18 let.
 • Návštěvní řád
 • Vzhledem k tomu, že se jedná o potravinářský průmysl, případné zastavení provozu z důvodů sanitací je běžnou součástí našeho provozu.
 • Bez doprovodu odpovědné osoby starší 18 let a plně způsobilé k právním úkonům (např. rodiče, učitele, průvodce) mohou nezletilí návštěvníci absolvovat v pivovaru Radegast pouze prohlídku pivovarnictví.
 • Pokud nezletilé návštěvníky doprovází odpovědná osoba starší 18 let plně způsobilá k právním úkonům (např. rodič, učitel, průvodce, vedoucí skupiny) akceptujeme, že za nezletilého návštěvníka či skupinu návštěvníků přebírá odpovědnost tato odpovědná osoba a rozhodnutí o tom, jaký prohlídkový okruh s nezletilým/i navštíví, ponecháváme na této odpovědné osobě.

PROHLÍDKOVÁ TRASA PRO NEZLETILÉ 

Exkurze pivovarnictví

– prohlídková trasa pro nezletilé

Tento prohlídkový okruh je svým zaměřením určen především pro nezletilé návštěvníky pivovaru a pro školní skupiny. Tato prohlídka nabízí plnohodnotný zážitek z pivovaru z jiného úhlu pohledu. Nezavede návštěvníky do provozů přímo spojených s výrobou a také neobsahuje prezentaci výrobního procesu piva, prohlídku stáčírny a varny Jaromíra Franzla. Místo toho se návštěvníci seznámí se širšími souvislostmi pivovarnictví jako slavného odvětví českého průmyslu a poznají, jakou roli v tomto odvětví hraje pivovar Radegast v Nošovicích. Dozví se, jaká řemesla byla s pivovarnictvím spojena, a seznámí se více s historií regionu a obce Nošovice.

Trasa prohlídky Pivovarnictví:

Prohlídka Pivovarnictví začíná v Návštěvnickém centru pivovaru úvodním filmem o regionu a pokračuje vyprávěním legendy o pohanském bohu Radegastovi. Další část prohlídky je věnována obci Nošovice, její historii a řemeslům, které v minulosti k pivovarnictví patřily. V návštěvnickém centru budou také návštěvníci seznámeni s širšími okolnostmi historie pivovarnictví na severní Moravě a v Nošovicích. V neposlední řadě bude představen program a aktivity Pivovaru Radegast zaměřené na ekologii. Během programu vyplňují návštěvníci Pracovní listy, odpovídají na otázky, s průvodcem si průběžně provádějí kontrolu správných odpovědí a nakonec si je odnesou na památku.

Praktické informace:

  • Délka prohlídky: 90 min.
  • Kapacita ve skupině: min. 10 osob, maximálně 40 osob
  • Prohlídku Pivovarnictví lze absolvovat pouze s průvodcem v českém jazyce.
 
 • Prohlídka nezahrnuje ochutnávku piva.

Pravidla návštěvy pivovaru Radegast pro nezletilé:

 • Prohlídku Pivovarnictví mohou absolvovat návštěvníci staří 6 let bez dalších omezení.
 • Pokud nezletilé návštěvníky doprovází odpovědná osoba starší 18 let plně způsobilá k právním úkonům (např. rodič, učitel, průvodce, vedoucí skupiny), akceptujeme, že za nezletilého návštěvníka či skupinu návštěvníků přebírá odpovědnost tato odpovědná osoba a rozhodnutí o tom, jaký prohlídkový okruh s nezletilým/i navštíví, ponecháváme na této odpovědné osobě.

OTEVÍRACÍ DOBA 

Otevírací doba:

Pro skupiny 10 a více osob osob zajistíme na základě rezervace prohlídku kdykoliv během otevírací doby Návštěvnického centra. Individuální návštěvníky a menší skupiny lze také přiřadit k již rezervovaným prohlídkám konkrétní možnosti si ověřte na telefonním čísle +420 558 602 566. Rezervace samostatné prohlídky je nutná minimálně 24 hodin předem. Poslední prohlídka za standardní vstupné začíná vždy 2 hodiny před koncem otevírací doby Návštěvnického centra. Prohlídky mimo otevírací dobu Návštěvnického centra jsou možné na základě předchozí dohody za příplatek 50 Kč na osobu. Pro tyto objednané prohlídky je před exkurzí otevřen i Radegastův obchod.

Návštěvní řád
DUBEN–ZÁŘÍ:
 • Otevírací doba Návštěvnického centra a Radegastova obchodu:
  Pondělí zavřeno
  Úterý – sobota 10.00 – 18.00 hodin
  Neděle 10:00 - 16.00 hodin
 • Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině:v úterý a čtvrtek v 16:30 hodin v sobotu a neděli v 11:00 a 15:00 hodin
ŘÍJEN–BŘEZEN:
 • Otevírací doba Návštěvnického centra a Radegastova obchodu:
  Úterý – sobota 10.00-17:00 hodin
  Pondělí, neděle zavřeno
 • Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině:
  v úterý a čtvrtek v 16:00 hodin
  v sobotu v 15:00 hodin
 • Časy prohlídek si prosím ověřte na telefonním čísle +420 558 602 566.

Rezervujte si prohlídku

VSTUPNÉ NA PROHLÍDKY 

Prohlídka pivovaru Radegast

Prohlídka v českém jazyce
Prohlídka v cizím jazyce *
Dospělí
110 Kč
130 Kč
Zvýhodněné vstupné (děti od 6 let, studenti, senioři nad 70 let, TP, ZTP, držitelé Hostelové karty**)
65 Kč
85 Kč
ZTP/P + 1 osoba jako průvodce
0 Kč
0 Kč
Školy
50 Kč
50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + min. 1 dítě)
240 Kč
280 Kč
Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu
50 Kč
50 Kč
Zvýhodněné balíčky s prohlídkou pivovaru
 
vstupné + cena občerstvení
vstupné + cena občerstvení
vstupné + 60 Kč
vstupné + 60 Kč
vstupné + 30 Kč
vstupné + 30 Kč

Prohlídka pivovarnictví - Úspěšné odvětví českého průmyslu

Jednotné vstupné
50 Kč
Příplatek za prohlídku mimo otevírací dobu
50 Kč

Vstupné na prohlídky je uvedeno v Kč vč. DPH a je platné od 1.4.2015.

*Cizojazyčná prohlídka zahrnuje služby průvodce v dohodnutém cizím jazyce a cizojazyčnou mutaci expozice (ČJ, AJ, PL). **Hostelová karta – Česká hostelová asociace je partnerem Návštěvnického centra a prohlídkové trasy Radegast a držitelé hostelové karty mají nárok na zvýhodněné vstupné dle ceníku. Vaši kartu prosím předložte při koupi vstupenky.

Získejte slevu na vstupném na prohlídku s BESKYDY CARD! Sleva je poskytována ze základní ceny (vstupné pro dospělé) a nevztahuje se na jinak již zlevněné vstupné.

Zvýhodněné balíčky s prohlídkou pivovaru

1. Prohlídka s občerstvením

Skupiny 10 a více osob si k posezení v degustační místnosti v závěru prohlídky můžou za zvýhodněnou cenu objednat studené nebo teplé občerstvení. Studené občerstvení je nutné objednat minimálně 2 dny předem, teplé minimálně 5 dní předem.
OBČERSTVENÍ K PROHLÍDCE Cena (Kč/osoba)
3 ks tenkých párků s hořčicí, chléb (domácí výroba bez všech potravinářských ochucovadel a chemie) 60
Buřty na černém pivu, chléb (150g, buřty jsou domácí výroba bez všech potravinářských dochucovadel a chemie) 80
Obložená mísa (domácí výrobky -100g Svíčková v bránici a bůčková roláda, 50g uzené maso, 50g tlačenka, 50g sýry, 50g zelenina, pečivo) 120
Hovězí guláš Radegast , chléb (150g bezlepkový, neobsahuje mouku) 120
Pikantní krůtí ramínko, chléb (350g) 120
Pikantní grilovaná žebra, chléb, hořčice (350 g) 120
Obložená mísa SPECIÁL (75g smažené řízečky, 75g vykostěné grilované koleno, 300g grilovaná žebra, kyselé okurky, beraní rohy, hořčice, čerstvá zelenina, 2 druhy pečiva) 190

2. Prohlídka s dárkem – pivní sklenicí:

Za zvýhodněnou cenu můžete pro Vaše klienty k prohlídce objednat originální pivní sklenici. Cena dárkové sklenice je 60 Kč.

3. Prohlídka s dárkem – Pamětním listem

Jako upomínku na absolvování prohlídky pivovaru Radegast si můžete pořídit speciální Pamětní list v několika jazykových mutacích, vystavený na jméno. Cena pamětního listu: 30 Kč.

PRONÁJEM PROSTOR PIVOVARU 

Uvažujete o uspořádání firemní akce či akce pro Vaše klienty v netradičním prostředí s unikátní atmosférou a hledáte vysokou kvalitu technického zázemí a služeb? V pivovaru Radegast Vám nabízíme k pronájmu prostory Návštěvnického centra.
V případě zájmu nás kontaktujte na

exkurze@radegast.cz

nebo

+420 558 602 566

a my Vám připravíme cenovou nabídku.

Využijte:

 • Atraktivní prostory pro semináře, firemní prezentace, školení či soukromé akce
 • Výborné technické zázemí s konferenční audiovizuální technikou
 • Prostory s kapacitou až 50 osob k sezení, celkem až 100 osob
 • Kompletní zajištění a organizace Vaší akce
 • Kvalitní cateringové služby
 • Široký sortiment doplňkových služeb (hudba, květiny, dekorace, doprovodný program, prohlídky pivovaru, dárky, čepování piva)
Pro zpestření akce nabízíme nejen prohlídku pivovaru, kde se hosté seznámí s výrobou piva Radegast, ale jsme schopni zajistit i jiný doprovodný kulturní program dle Vašich požadavků.

Naše přednosti:

 • Unikátní prostředí
 • Přijatelné ceny
 • Dárky s logem Radegast (dárková prodejna přímo v areálu) Parkování v areálu zdarma

JAK SE K NÁM DOSTANETE 

Pivovar Radegast 739 51 Nošovice Česká republika  www.pivovar.radegast.cz www.eshop.radegast.cz - e-shop
Kontakty pro rezervaci prohlídek:

Tel:+420 558 602 566

Fax:+420 558 602 120

E-mail:exkurze@radegast.cz

Jak se k nám dostanete:

Pivovar Radegast najdete v Nošovicích, 25 km od Ostravy a 6 km od Frýdku-Místku.

Auto, autobus

Parkování je zdarma na parkovišti před areálem Návštěvnického centra Pivovaru Radegast po dobu trvání prohlídky.

Veřejná autobusová doprava

Veřejnou autobusovou dopravou se do Nošovic dostanete z Frýdku–Místku či Ostravy směr Morávka. Jízdní řády najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/

Vlak

Vlakovými spoji dojedete přes Frýdek–Místek na nádraží do obce Dobrá. Odkud je to pěšky cca 20 minut (2 km) do pivovaru v Nošovicích. http://jizdnirady.idnes.cz/vlaky/spojeni/

Kam na pivo po prohlídce 

HOSPŮDKA U BOBRA

Po prohlídce Pivovaru Radegast Vás zveme na výborně ošetřené pivo Radegast a skvělou kuchyni do Hospůdky u Bobra v Raškovicích!

Pod vedením vicemistra v čepování piva pro rok 2011 - Kuby Datla Šrubaře se o pivu Radegast můžete dozvědět něco nového, vidět nejrůznější styly čepování a zjistit, že z jednoho sudu může pivo chutnat pokaždé jinak. Tým kuchařů pro Vás připraví tradiční česká jídla nebo vám uvaří podlemoderní gastronomie.

Při předložení vstupenky z daného kalendářního roku o absolvování exkurze pivovarem Radegast, obdržíte 1 pivo k jídlu zdarma.

Při předložení účtenky z Hospůdky u Bobra z daného kalendářního roku s konzumací v hodnotě minimálně 100Kč získáte 10% slevu na prohlídku Pivovaru Radegast.
 

KONTAKT:

http://hospudkaubobra.com https://www.facebook.com/pivniakademie adresa: Raškovice 510, Raškovice kontakt: 728 923 658Radegast je pivo jen pro dospělé.

Pro vstup na tyto stránky musíš být starší 18 let.

Vyberte si zemi:

Zadej prosím datum svého narození ve formátu den/měsíc/rok:

Tato stránka používá cookies. Uvedením svého věku souhlasíte
s užíváním cookies dle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.