You are here

Akce v pivovaru

09.12.2017 - 10.12.2017

Mimořádný vlak do Pivovaru Radegast

Přijeďte do Pivovaru Radegast o víkendu 9. či 10. prosince 2017 historickým vlakem! Ten bude veden motorovým vozem řady M152.0. Jízdenka obsahuje exkurzi Pivovaru Radegast v Nošovicích a jednat o zvláštní adventní vlak, který bude doplněn o školu čepování piva Radegast a prohlídku pivovaru. Během exkurze navštívíte Radegastovu svatyni – Návštěvnické centrum, ze kterého se vydáte na prohlídku výrobními pivovarskými prostory. Uvidíte cylindrokónické tanky, výrobu sladu, stáčírnu, ležácké sklepy, varnu a pivovarskou věž.

Vlak pojede dle mimořádného jízdního řádu https://slezskyzeleznicnispolek.cz/akce/ a bude v něm zajištěno občerstvení formou roznášky.

Předprodej jízdenek v ceně 250 Kč pro dospělé a 170 Kč pro děti najdete na adrese: https://slezskyzeleznicnispolek.cz/rezervace.


plakat

06.12.2017 - 20.12.2017

ADVENTNÍ VEČERNÍ PROHLÍDKY PIVOVARU RADEGAST

Přijďte prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena je pro vás prohlídka pivovaru za svitu baterek od 18.00 hodin. Dále se můžete těšit na ukázku školy čepování. Návštěvníci starší 18 let získají dárek v podobě 4packu 0,5l piva Radegast.

Prohlídka pivovaru začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni, kde vás seznámíme s historií piva Radegast. Dále navštívíte výrobní prostory pivovaru, kde si prohlédnete cylindrokónické tanky, výrobu sladu, stáčírnu, sklepy, varnu a nakonec na vás čeká ochutnávka piva Radegast.

Cena 2,5 hodinové prohlídky činí 199 Kč pro dospělou osobu. Zlevněné vstupné pro děti je 100 Kč.

Akce se koná vždy ve středu 6. 12., 13. 12. a 20. 12. od 18.00 hodin.

01.07.2017 - 02.07.2017

FAJNE LÉTO V PIVOVARU RADEGAST

sobota 1. 7. a neděle 2. 7. 2017

Vyrazte na speciální prohlídky pivovaru Radegast, které se konají v rámci akce Fajne léto 2017, které sdružuje technické památky Moravskoslezského kraje.

Připravili jsme pro vás speciální prohlídky za zvýhodněné ceny, které vás provedou pivovarem a řeknou vám více o tom, jak se správně hořký Radegast vaří. Navíc se můžete těšit na rozšířenou ochutnávku piva ve vyhlídkové věži pivovaru a školu čepování piva pod vedením zkušeného pivovarského odborníka. Ten vám řekne více o tom, jak se má o pivo správně pečovat a naučí vás, jak načepovat pivo „na hladinku“, jako ochutnávkový „šnyt“ nebo třeba jako řízného „čochtana“.

Vstupné speciální prohlídky
Plné vstupné        110 Kč
Snížené vstupné    70 Kč


Doporučujeme rezervaci předem na exkurze@radegast.cz nebo +420 558 602 566. Rezervaci je třeba uplatnit alespoň 15 minut před začátkem prohlídky, jinak propadají.


Těšíme se na vás!

25.03.2017

DEN S TRADIČNÍMI ŘEMESLY

25. 3. 2017, 10 – 16 hodin

Vyrazte na výlet do pivovaru Radegast. Navštívit můžete prohlídkovou trasu pivovaru, kde se dozvíte více o tom, kde a jak se vyrábí oblíbené moravské pivo Radegast. V sobotu 25. března se zde navíc koná Den s tradičními řemesly, který do pivovaru přivede kováře a šindeláře z Rožnova pod Radhoštěm, kteří vám představí své řemeslo.

Uvidíte postup výroby štípaných šindelů ze smrkového dřeva, mistr kovář zase ukáže zpracování různých druhů železa a oceli a výrobu podkoviček.

Těšit se můžete také na speciální prohlídky pivovaru, které nabídnou školu čepování piva. Prohlídky budou začínat ve 12, 13, 14 a 15 hodin. Jakub Šrubař, dvojnásobný vicemistr republiky Pilsner Urquell Master Bartender Vám představí, jak si načepovat pivo „na hladinku“ nebo třeba jako ochutnávkový „šnyt“. Zároveň se dozvíte něco o tom, jak by se správný výčepní měl o pivo starat, aby vám v hospodě chutnalo. Navíc si v rámci prohlídky zasoutěžíte o originální pivovarské ceny z Radegastova obchodu.

Návštěvnické centrum pivovaru až do konce března hostí unikátní výstavu, kde se vám představí pivovarská řemesla, např. bednáře, sladovníky, hvozdaře, … Jednotlivá řemesla vás zároveň postupně provedou celým procesem výroby piva.

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast a výstavu Pivovarská řemesla je možné navštívit od úterý do soboty od 10 do 16 hodin. Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině probíhají v sobotu od 14 hodin. Skupiny nad 10 osob si mohou prohlídku objednat předem v otevírací době Návštěvnického centra pivovaru Radegast.

Těšíme se na vás!

11.11.2016 - 31.03.2017

VÝSTAVA PIVOVARSKÁ ŘEMESLA

Přijeďte na výlet do pivovaru Radegast a zjistěte, kde a jak se vaří správně hořké moravské pivo Radegast. Od listopadu do března navíc Návštěvnické centrum pivovaru hostí unikátní výstavu, která vypráví příběh tradičních pivovarských řemesel. Dozvíte se více o sladovnících, hvozdařích, pivovarnících, chmelařích, sklepácích a spilečných, ledařích, bednářích nebo poté formanech a šenkýřích. Jednotlivá řemesla vás zároveň postupně provedou celým procesem výroby piva.

V rámci výstavy se navíc můžete těšit na Den s tradičními řemesly. Ten se uskuteční 25. března od 10 do 16 hodin. Představí se kováři a šindeláři z Rožnova pod Radhoštěm a ukáží vám své řemeslo. Připraveny budou speciální prohlídky pivovaru nabité soutěžemi, ochutnávka správně hořkého piva Radegast a také ukázka správného čepování piva.

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast a výstavu Pivovarská řemesla je možné navštívit od úterý do soboty od 10 do 16 hodin. Prohlídky pivovaru pro veřejnost v češtině probíhají v sobotu od 14 hodin. Skupiny nad 10 osob si mohou prohlídku objednat předem v otevírací době Návštěvnického centra pivovaru Radegast.

Těšíme se na vás!

07.12.2016 - 21.12.2016

ADVENTNÍ PROHLÍDKY PIVOVARU RADEGAST

Užijte si adventní atmosféru pivovaru Radegast! Přijeďte na speciální prohlídky pivovaru, které si projdete ve svitu baterky. Užijete si také Radegastovu školu čepování, kterou vás provede zkušený pivovarský výčepní Jakub Šrubař, který vám ukáže, jak správně načepovat poctivé moravské pivo a řekne vám více o tom, jak by se o pivo mělo pečovat. Protože, jak víme, pivovar pivo vaří, zato hospodský ho dělá.

Prohlídky nabídnou také rozšířenou ochutnávku piva, kdy ochutnáte limitku Radegast Hořký živel a také Radegast Ryze hořkou 12. V Návštěvnickém centru pivovaru navštívíte výstavu Pivovarská řemesla. Dozvíte se více o sladovnících, hvozdařích, pivovarnících, chmelařích, sklepácích a spilečných, ledařích, bednářích nebo poté formanech a šenkýřích. Jednotlivá řemesla vás zároveň postupně provedou celým procesem výroby piva.

Prohlídky se budou konat každou prosincovou středu před Vánoci. 7. a 14. prosince od 18 hodin a 21. prosince od 16 a 18 hodin. Díky prodloužené ochutnávce piva a škole čepování budou trvat 2,5 hodiny a stát 199 Kč. V ceně je zahrnut také vánoční dárek – 4pack plechovek Radegast Originál.

Doporučujeme rezervaci předem na exkurze@radegast.cz nebo +420 558 602 566. Rezervaci je třeba uplatnit alespoň 15 minut před začátkem prohlídky, jinak propadají.

Těšíme se na vás!

23.07.2016

Fajne léto v pivovaru Radegast

23.7.2016 10-16 hodin

Vyrazte v sobotu 23. července na výlet do pivovaru Radegast. Čekají tu na vás prohlídky pivovaru zpestřené soutěžemi o pivní ceny a také školou čepování piva vedenou pivovarským odborníkem.

Fajne léto probíhá po celé léto v celé řadě technických památek moravskoslezského kraje. Pivovar Radegast připravil prohlídky, které půjdou v 10, 12, 14 a 16 hodin. Těšit se můžete na soutěže, které jsou připraveny na prohlídkové trase, kde poznáte suroviny, ze kterých se pivovar Radegast vaří, dozvíte se také vše o varním procesu správně hořkého českého piva. Soutěžit budete o originální pivní ceny, které nabízí Radegastův obchod v Návštěvnickém centru.

V pivovarské věži na vás čeká jak ochutnávka piva Radegast, tak i škola čepování piva, kterou povede pivovarský odborník Jakub Šrubař. Pod jeho vedením si sami vyzkoušíte, jak správně načepovat pivo „na hladinku“ a dozvíte se více o zásadách správné péče o pivo. Na zdraví!

Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek doporučujeme předchozí rezervaci vaší prohlídky na e-mailu exkurze@radegast.cz nebo telefonním čísle +420 558 602 566. Těšíme se na vás.

Návštěvnické centrum pivovaru Radegast

Nošovice

+420 558 602 566

exkurze@radegast.cz.